Welopstellingen
Opleidings wit tekst Opleidings wit 2 regels tekst
wel op school blog

Dit is wat we eigenlijk willen....

Ze begint de poppetjes op te pakken en bij elkaar te zetten. Ik schrik, want in principe zit je niet aan het poppetje van iemand anders. Dat probeer ik dan ook te benoemen, maar ze kijkt me aan en zegt; 'Vertrouw me maar juf' en ik zie de oprechtheid in haar ogen, dus ik laat haar gaan.


Deze leerling, die zo dapper heeft verteld dat ze zich eenzaam en buitengesloten voelt in deze klas. Deze leerling is vastbesloten om de opstelling met hoop en verbinding te eindigen. Want als ik zie wat ze aan het doen is, kruipt er kippenvel vanaf mijn voeten tot aan mijn kruin omhoog.


En zo te voelen, gebeurt dat niet alleen bij mij. Ik zie ontroering op de gezichten van de andere leerlingen en de juffen. De opluchting, verbinding, warmte is voelbaar.
Als ze klaar is kijkt ze zacht de klas in.


'Het is nog niet altijd zo, maar dit is wat ik graag zou willen'
'Ja' zegt een andere leerling 'Dit is wat we allemaal wel willen denk ik'.

'Dit is eigenlijk ons doel', zegt een van de meiden waarmee de leerling die het eindbeeld gevormd heeft nog wel eens ruzie heeft.

Ontroerend, dapper, verbindend, liefdevol, kwetsbaar.


Met liefde, Maartje

#Welopschool #opleidingsystemischwerkenindeonderwijspraktijk #bijscholingsystemischbegeleiden 

Aanmelden voor nieuwsbrief
Contact

Welopstellingen
Stovestraat 25
3811 KA Amersfoort

T 085 06 03 160

info@welopstellingen.nl
www.welopstellingen.nl